100 000zł w rok – start

Determined businessman working at his desk
Determined businessman working at his desk

Od pewnego czasu zastanawiałem się, czy chcę przekazać tę wiedzę szerokiemu gronu czytelników. W końcu doszedłem do wniosku, że jednak to zrobię. Tym samym chcę przekazać kompletny schemat tego, co trzeba zrobić, aby założyć firmę, która w pierwszym roku działalności zarobi 100 000zł. Nie będzie teorii, niepotrzebnych treści – przedstawię konkretny sposób jak zarobić w ciągu roku wspomniane 100 000zł, albo nawet więcej.

Kilka słów o sposobie na 100 000zł

Suma taka, a nie inna, bo taka jest w zasięgu w tym czasie, w tym kraju. Sposób na 100 000zł jest prosty – należy założyć firmę i ją rozwinąć. Nie jest to sposób dla tych, którzy chcą łatwo zarobić i się przy tym nie narobić – musisz być gotów do pracy po 40 a nawet 60 godzin tygodniowo. Bez obijania się, siedzenia w tym czasie na naszej klasie i zajmowania się bzdurami. Bądź gotów na PRACĘ.

Jeśli zastosujesz się do tego, co Ci przekażę, nie ma innego wyjścia niż żebyś zarobił wspomnianą kwotę. To proste, kiedy wiesz co robisz i masz motywację, aby osiągnąć ten cel. Ludzie w tym kraju zarabiają kwoty dużo większe w krótszym czasie, więc wspomniane 100 000zł to cel dla kogoś bez doświadczenia, bez pieniędzy, za to z wysoką motywacją i aspiracjami.

Ten sposób nie dotyczy wszystkich i nie jest dla wszystkich. Nie mam zamiaru wprowadzać kogokolwiek w błąd. Jeśli masz więcej niż 20 lat, głowę na karku, lubisz ludzi, masz wewnętrzną motywację, ambicję i chęć uczenia się – ten sposób jest dla Ciebie.

Jeśli masz: mniej niż 20 lat, problemy z logicznym myśleniem, nienawidzisz kontaktu z innym człowiekiem, nic Ci się nie chce, chcesz tylko świętego spokoju i za cholerę nie chcesz się uczyć – daruj sobie, oszczędź swój czas i nie czytaj dalej. Nie mówię, że każda z tych cech Cię dyskwalifikuje, może być jednak sporą przeszkodą i być może istnieje dla Ciebie lepsze miejsce we wszechświecie.

Raz w tygodniu

Raz w tygodniu, w każdy poniedziałek rano będzie się pojawiała kolejna część tego „kursu”. Części będzie tyle ile trzeba – na pewno mniej niż 53. W każdym tygodniu dowiesz się dokładnie, co trzeba zrobić, aby za rok móc powiedzieć – udało się. Jeśli chcesz – weź udział w tym „wyzwaniu”, jeśli nie – porady i tak mogą okazać się przydatne. Same konkrety, tylko to, co pozwala zarabiać pieniądze – każdy obecny i przyszły przedsiębiorca może coś z tego wyciągnąć dla siebie. Mam zamiar odkryć kilka sekretów, kilka sztuczek i tricków, które powodują, że pieniądze zarabia się łatwiej. Będą też sprawy dla większości oczywiste, które mimo tego często są pomijane i mogą wykoleić najlepszą firmę.

Jak zarobić 100 000zł w rok?

Przedstawię konkretny sposób jak to zrobić, nie jest to jednak sposób uniwersalny. Istnieją inne sposoby na zarobienie podobnych pieniędzy, istnieją sposoby szybsze, istnieją wymagające mniej pracy – jeśli takie znasz, droga wolna. Nie krytykuję innych sposobów – przedstawiam zwyczajnie ten, który jestem w stanie ogarnąć i przedstawić od A do Z.

Pewną rolę odgrywa też szczęście – czasami się zwyczajnie wpakuje w nieprzewidziane tarapaty, albo akurat trafi się globalny kryzys. Nie da się tego przewidzieć, nie da się też często temu zapobiec. Za czynniki losowe nie odpowiadam. Można jednak wziąć sprawy w swoje ręce, kiedy w grę wchodzi prawdopodobieństwo i oczekiwać wtedy konkretnych rezultatów.

Zapraszam do części pierwszej.

Michał Ksiądzyna

Redaktor Naczelny Top Menedżer

Sprawdź też...

14 Responses

 1. Ciekaw jestem Waszych opinii o tym „kursie”.

  [Odpowiedz]

 2. Witam,

  Właśnie przeczytałem wstęp i jestem mile zaskoczony formą kursu:) (teoria+praktyka) Na pewno będę śledził uważnie i spróbuje robić to co jest zamierzone w kursie:) Zobaczymy co się stanie. Życzę wszystkim powodzenia.

  Pozdrawiam
  Przemysław Solarski
  HasNET.pl

  [Odpowiedz]

 3. Arek pisze:

  Czekam na pierwsze konkrety:) Ciekawe swoją drogą ile osób podejmie się tego wyzwania.

  [Odpowiedz]

 4. MartaZ pisze:

  Ja się chętnie podejmę! Ciekawa jestem jak to wszystko opracowałeś i czekam na pierwsze info:)

  [Odpowiedz]

 5. No czekamy z niecierpliwością.

  [Odpowiedz]

 6. peter pisze:

  pomysl ciekawy, jednak jestes w wyscigu w ktorym jest wjecej trenerrow i coachy niz zaintersowanych korzystaniem, rzadko sie myle.
  Nadal zycze ci sukcesow
  Peter

  [Odpowiedz]

 7. @peter – trochę się to jednak różni od treningu czy coachingu. Ja daję pełny model biznesowy, za darmo – oparty na własnych doświadczeniach.

  [Odpowiedz]

 8. Paweł Kasprzyszak pisze:

  Akurat jestem w punkcie wyboru czy ciepła posadka, czy coś ambitniejszego.
  Piszę się na ten kurs. Mam coś co pasuje do profilu z cz. 1 ale nie jest to Agencja 🙂
  Zobaczymy co z tego wyniknie. Jeśli się uda – będzie nagroda 😀

  [Odpowiedz]

 9. Pomysł świetny, ale szczerze, piszesz tak jakby to MUSIAŁO zadziałać, a wszyscy wiemy że nie musi. Niektórzy czytelnicy być może (którzy miesięcznie zarabiają grosze) wezmą się za to i się im nie uda, a wg. kursu jakby „musi”. 🙂

  [Odpowiedz]

 10. @Maciej – w życiu, tak naprawdę nic nie jest pewne. Jednak jeśli masz zapał i cechują Cię opisane cechy – masz ogromne szanse na sukces. Ja daję przepis – czy skorzystasz, to już Twoja sprawa.

  [Odpowiedz]

 11. Sławek Majczak pisze:

  Fajny nawet bardzo pomysł miales zwłaszcza dla poczatkujacych 😉 Ja osobiscie polecam import lub export w tej branzy 100 000 zl mozna zarobic w kilka dni. Kwestja tylko checi, znajomosc jezyków tez sie przyda i szerokie kontakty. Wezmy naprzyklad prosty model który znam z własnego doswiadczenia. Kupuje tira jablek w Polsce koszt ok. 15 tys zl jade z tym do Moskwy na zwykła gielde i sprzedaje ten towar za 50-70 tys zl. W zaleznosci od odmian jabłek.Oczywiscie minus cło , koszt opakowania i transport . Jesli ma sie duzo sprytu i kontakty w Mołdawi lub na Ukrainie mozna ominac cło a przynajmniej radykalnie go zniwelowac 😉 rynek zbytu jest nie tylko w Rosji, dobre pieniadze sa tez przy exporcie na Ukraine i Rumunie.

  [Odpowiedz]

 12. @Sławek – im większe bariery w biznesie, które Ty z jakiegoś powodu jesteś w stanie ominąć (np. masz znajomych w Rosji i na Ukrainie, a do tego biegle władasz Rosyjskim), tym łatwiej zarobić pieniądze.

  Model, który przedstawiam ma głównie barierę związaną z tym, że trzeba się przełamać i wyjść do ludzi, a do tego sporo nauczyć i być bardzo aktywnym. Według mnie łatwiej pokonać te bariery – dlatego 100 000 w rok, a nie w tydzień 🙂

  [Odpowiedz]

 13. Sławek Majczak pisze:

  😉 Niestety za wysoko mnie cenisz narazie tylko posrednicze pomiedzy kilkorgiem handlarzy z Rosji i Ukrainy. Polacy sa niestety bardzo zle odbierani w Rosji i obecnie sa bardzo wysokie cła które zalatwil nam Pan Kaczynski swoimi kłutniami a do tego ogrom certyfikatów. Dlatego musze wszystko sprzedawac przez ukrainskie firmy i polskie jabłko idzie jako ukrainskie 😉
  Co do postu to miałem na mysli , ze moze zrobiłbys odpowiedni dział gdzie wpisywali by sie ludzie , ktorzy zarobili pieniadze w jakiejs branzy. Wiadomo mało zyczliwych jest ale napewno znajda sie ludzie chetni bo przeciez kazdy nie zalozy agencji reklamowej 😉 tymbardziej jak mieszka w malej miejscowosci lub zabitej dechami wsi

  [Odpowiedz]

 14. Będzie jakaś ;REAKTYWACJA:? liczę na to.

  [Odpowiedz]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *