3 blogi, które powinien znać każdy biznesmen

Przedstawiam Wam 3 blogi, które są tak dobre, że mogę je śmiało polecić swoim czytelnikom.

Blog Rafała Rudnickiego

Rafał Rudnicki pisze o ryzyku w zarządzaniu. Bardzo ciekawie i kompetentnie prowadzony blog, osadzony mocno w realiach. Dla fanów zarządzania ryzykiem pozycja obowiązkowa, dla biznesmenów – bardzo wartościowa. Autor pisze o ryzyku w firmie, ale nie stroni od ryzyk globalnych, jak zmiany klimatu i trendy światowe, które mogą być źródłem ryzyka. W Polskiej blogosferze zdecydowanie jeden z najbardziej profesjonalnych blogów.

Blog Pawła Tkaczyka

Ciekawy blog dla marketingowców i ludzi IT, choć niektóre informacje mogą się przydać również osobom niezwiązanym z tymi branżami. Paweł Tkaczyk pisze ciekawie, porusza dosyć szeroki wachlarz tematów i co ważne – komentuje nie tylko informacje z Polski, ale przede wszystkim ze Świata.

The Practice of Leadership

Świetny blog o przywództwie. Niestety pisany w języki angielskim, stąd nie dla wszystkich. Mimo tego zachęcam do czytania, ponieważ daje pogląd na to, co się dzieje poza „naszym podwórkiem”. Praktyczne porady dla osób z aspiracjami na lidera oraz dla tych, którzy liderami już są i chcą się doskonalić na tym polu. Obowiązkowa lektura dla menedżerów i biznesmenów.

Jeśli chcesz dodać ciekawy blog do tej listy, dodaj adres i krótki opis w komentarzach.

Michał Ksiądzyna

Redaktor Naczelny Top Menedżer

Sprawdź też...

13 Responses

 1. shpyo pisze:

  3 to zdecydowanie za mało 😉 jak dla mnie powinno być ich najmniej 10

  [Odpowiedz]

  siedzibadlafirmy Odpowiedź:

  Zdecydowanie przynajmniej 10.:))

  [Odpowiedz]

 2. @shpyo – masz jakieś typy w polskiej blogosferze?

  Ze smutkiem przyznaję, że tematy na które są ciekawe blogi i konkurencja blogerów to: [IT, internet, start-upy], [marketing, reklama, PR], [sukces, motywacja, wolność finansowa], [inwestowanie, giełda, finanse].

  Może na profeo, nowoczesniej firmie, albo manager poincie ktoś pisze ciekawie, ale ciężko dotrzeć do blogów na tego typu platformie i uznać je za typowe blogi tworzone i rozwijane przez autora.

  [Odpowiedz]

 3. Marcin pisze:

  To prawda, właśnie o tym pisałem w poprzednim komentarzu(post wyżej).

  Brakuje w Polsce dobrych blogów. Myślę Michał, że swobodnie możesz dodawać blogi anglojęzyczne – większosć czytelników bez problemu się odnajdzie w tym języku.

  [Odpowiedz]

 4. Ja bym jeszcze polecił blog Marka Wojciechowskiego

  http://marekwojciechowski.bblog.pl/

  [Odpowiedz]

 5. Anna Krzyż pisze:

  Skoro powinien, to już się zapoznałam. Ten o przywództwie był mi najbliższy…

  [Odpowiedz]

 6. Aneta pisze:

  To ciekawe, że jeszcze do niedawna blogi kojarzyły się głównie z amatorską pisaniną, a dziś są mocną konkurencją dla prasy branżowej. Blogi mają tę przewagę, że są darmowe, pisane przez praktyków, a do tego b. często aktualizowane. Chyba powoli możemy przyznać, że żyjemy w rzeczywistości zdominowanej przez blogi – tutaj liczy się wiedza i umiejętności i tylko to się obroni:).

  [Odpowiedz]

 7. Blog Pawła Tkaczyka został przeniesiony na nową domenę pl.paweltkaczyk.com. Ciekawy adres url – rozpoczynający się jak wikipedia od pl. Jakościowo nadal na wysokim poziomie, graficznie też bez zarzutu.

  [Odpowiedz]

 8. Ludzi piszących o biznesie jest wielu, ale nie każdego warto słuchać (a w tym przypadku czytać). Ta trójka to dla mnie absolutna podstawa.

  [Odpowiedz]

 9. Tie pisze:

  Jeden z tych blogów już padł, więc widać jak trudna jest to branża (blogowanie), mimo dobrej jakości, nie trudno o upadek.

  [Odpowiedz]

 10. Nie znałam, więc chętnie się zapoznam:)
  Swoją drogą nie wyobrażam sobie działania w biznesie bez podchwytywania wartościowych nowinek z innych blogów, prowadzonych oczywiście w tematycznych wątkach:)

  [Odpowiedz]

 11. Natalia pisze:

  Znałam oczywiście te blogi i niewątpliwie są jednymi z najlepszych. Dużo wiedzy można z nich wyciągnąć.

  [Odpowiedz]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *